Kas mēs esam

Latvijā Ledus Dizaina komanda darbojas kopš 2006.gada.

Šobrīd „SIA Frostiart Baltic” ( Ledusdizains.lv) piedāvā vairāk kā 90 dažādu ledus dizaina produktu veidus – viesībām, banketiem, prezentācijām, kāzām un reklāmas kampaņām iekštelpās un brīvā dabā, ledus skulptūru festivāliem.

SIA „Frostiart Baltic” ir lielākais Ledus bloku ražotājs Baltijas valstīs un viens no lielākajiem Skandināvijā.

SIA „Frostiart Baltic” ir izveidojis veiksmīgu ilgtermiņa sadarbību ar vairākiem uzņēmumiem Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Norvēģijā, Dānijā, Beļģijā uc. Uz šīm valstīm, SIA „Frostiart Baltic” regulāri eksportē dažādus ledus izstrādājumus (Ledus skulptūras, Ledus dizaina elementus uzņēmumu reklāmas kampaņām, Ledus blokus Ledus skulptūru festivāliem). SIA „Frostiart Baltic” ražotie Ledus bloki ir ļoti kvalitatīvi un uzņēmums spēj konkurēt ar savu kvalitāti, servisu, cenu ne tikai Baltijas valstīs, bet arī visā Skandināvijā, Polijā, Beļģijā, Vācijā uc.

gulbis

Mūsu Klienti

Eiropā

 • NOKIA (Somija)
 • Finlandia VODKA (Somija)
 • Frostiart (Somija)
 • Valtra (Somija)
 • Tridens AS (Igaunija)
 • Fahle OÜ (Igaunija)
 • Estonian Spirit Ltd (Igaunija)

Latvijā

 • Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde „Kultūra”
 • Restorāns „Vincents”
 • Prike Latvija SIA
 • SIA „ AMBER DISTRIBUTION LATVIA”
 • SIA ”McCann Rīga”
 • Alūksnes novada pašvaldība
 • Restorāns „Bibliotēka”, „Rozengrāls”
 • SIA „Stageart studija”
 • SIA „UNIQUE”
 • SIA ”H.A.P.P. Latvija”

Biežāk uzdoti jautājumi

Kas ir ledus skulptūras?

Ledus skulptūras ir telpiski mākslas darbi, kas ar dažādiem instrumentiem tiek izgatavoti no ledus (Vairāk par ledu http://lv.wikipedia.org/wiki/Ledus).

Vēsturiski ledus skulptūras izgatavoja planētas ziemeļu apgabalos, aukstākajos gada mēnešos. Turpretī mūsdienās pasaulē cilvēkiem izdzirdot vārdu ledus skulptūra, pirmā asociācija ir kāzu, vai citu svinību mielasta galds, uz kura lēnām kūst kāda ledus skulptūra.

Ledus skulptūras tiek radītas sākot no maza izmēra skulptūrām, piemērām kāzu galdam pašreiz vis lielāko popularitāti ir izpelnījusies kompozīcija divi gulbji. beidzot ar grandiozām ledus viesnīcām un festivāliem.

Kur paliek nokusušais ūdens?

Ledus ūdens saplūst zem ledus skulptūras vai ledus bāra izvietotā speciālā paliktnī, no kurienes vajadzības gadījumā tālāk tiek aizvadīts uz rezervuāru.

Kā mēs piegādājam un uzstādām ledus skulptūras?

Skulptūras iepriekš tiek atdzesētas pie ļoti zemām temperatūrām. Tad tiek ietītas termo-izolējošā materiālā, vai pārvietotas izotermiskā konteinerā. Uzstādīt vēlams vismaz 30 min pirms pasākuma.

Ko var izveidot no ledus?

No ledus var izveidot gandrīz jebko! Sākot no logotipiem, dažādiem dzīvniekiem, simboliem, ledus traukiem, cilvēka figūrām, un beidzot ar ledus bāriem, mēbelēm un ledus pilīm. Turklāt ledus blokā ir iespējams iesaldēt ziedus vai dažādus priekšmetus, un šādus blokus lietot kā dekorus, reklāmu vai no tiem pagatavot skulptūras vai traukus.

Cik vajag laiku, lai izgatavotu ledus skulptūru?

Skulptūras, kas ir izvēlētas no mūsu kataloga, būtu vēlams pasūtīt vismaz 7 dienas pirms pasākuma. Individuāla dizaina skulptūrām vai bāriem ideālais laiks būtu mēnesis iepriekš. (lai arī kā, zvaniet, citreiz iespējams izdarīt arī izņēmumu!)

Vai jums nav žēl, ka ledus skulptūra izkusīs?

Nē nav žēl. Jo vislielākais gandarījums ir iegūts veidojot. Un kūstoša ledus skulptūra taču ir tik skaista!

Vai ledus neizkūst?

Iekštelpās, galda ledus skulptūra, pie temperatūras +25oC, kūstot saglabā savas pamatformas 4 līdz 6 stundas. Pilnai izkušanai vajadzīgas 10-12 stundas.

Ledus glāzes lietošanas laiks ir atkarīgs no dzēriena temperatūras un vai dzēriens tiek sūkts ar salmiņu, vai glāze tiek ņemta ar cimdu, vai pliku roku. Pielieta ar atdzesētu dzērienu ledus glāze neiztikta uz galda istabas temperatūrā var nostāvēt līdz pat 20 minūtēm un būt lietojama. Ledus bāra lietošanas laiks istabas temperatūrā ir no 6 -10 stundām.

Cik liela ir galda ledus skulptūra?

Galda ledus skulptūras maksimālās dimensijas ir 1m x 0,5m x 0,25m un svars līdz 100kg.

Cik aptuveni maksā ledus skulptūra?

Skulptūru cenas ir sākot no 150 Ls +PVN. Ūdeni savācoša paliktņa ar iebūvētu krāsainu gaismu īre ir 20 Ls +PVN. Piegāde un demontāža Rīgas robežās 30 Ls.

No kāda ledus izgatavo ledus skulptūras?

Ledus skulptūrām tiek izmantots vienīgi ar īpašām iekārtām mākslīgi veidots, kristāldzidrs ledus no filtrēta ūdens.

Ar ko izgatavo ledus skulptūras?

Ledus skulptūras tiek izgatavotas ar speciāliem ledus apstrādes instrumentiem. Tie ir: dažādi ledus kalti, motorzāģi ar speciālām ķēdēm, frēzes un slīpmašīnas, kas aprīkotas ar īpašiem uzgaļiem. Kā arī ar mīlestību un pacietību.

Kāpēc nevar veidot ledus skulptūru, sasaldējot ūdeni formā?

Sasaldējot ūdeni formā, ledus nespēj atbrīvoties no gaisa un ūdens piejaukumiem. Atlējums sanāk ar baltu dūmaku, neviendabīgs daudz trauslāks un izkūst ievērojami ātrāk.